неділя, 16 лютого 2020 р.

Урок навчання грамоти у 1 класі: Звук (с)

УРОК навчання грамоти в 1-А класі
ТЕМА УРОКУ:Звуки [с], [с'], позначення їх буквою «ес». Виділення звуків у словах. Читання складів, слів.
МЕТА УРОКУ:
            навчальна:ознайомити учнів з новою буквою «С», її звуковим значенням, вчити читати склади, слова з новою буквою, формувати вміння виконувати синтетичні та аналітичні дії зі звуками, вдосконалювати навички звукового аналізу слів;
розвиваюча: розвивати спостережливість, зв'язне мовлення, мислення, пам'ять дітей;
виховна: виховувати бажання оберігати природу.
Формування ключових компетентностей: комунікативна, здоров'язбережувальна компетентності.
Наскрізні лінії: вільне володіння державною мовою; здатність спілкуватися рідною мовою.
Методи навчання: інтегроване навчання.
Форми організації освітньої діяльності учнів: ігрові, робота в парах.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: таблиця « Читаємо на букву «ес»», каса букв, предметні малюнки, звукові моделі слів, комп'ютер, цеглинки «LEGO», «Букварі», звукові фішки.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
ІІ. Повторення та закріплення вивченого.
     1.Повторення вивчених букв. Гра «Сонечко».
    2. Дидактична гра «Конструктор».
нива
мола
лило
                                        ми                ни
3. Гра «Утвори і прочитай слова».
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Виділення звуків [ с], [с']. Слухання в аудіозапису віршика О. Кононенко.
 2. Розгадування шаради.
В цифрі «сім» букву змініть,
 Тоді в воді його зловіть.
 3. Артикуляція звуків [с ],  [с' ]. Віднесення їх до групи приголосних.
4. Гра «Впізнай звук» ( у словах назвах птахів і тварин).
5.Робота в парах. Звуковий аналіз слів.
6. Заучування скоромовки напам'ять.
ІV.Ознайомлення з буквою «С».
1. Розгляд та аналіз форми букви. Гра «Знайди букву». Місце її  в касі.
     2. Слухання віршиків (аудіозапис).
3. Гра «Чарівна квітка». Утворення та читання слів з буквою «ес».
4. Лексико – семантична робота
V. Фізкультхвилинка( під музичний супровід та відеозапис).
VI. Робота за «Букварем».
1. Читання букви «С».
      2.Робота в парах. Розгляд малюнків та звуковий аналіз слів.
     3. Колективна робота з таблицею.
– Читання складової таблиці.

– Читання слів, поданих в аналітико – синтетичній формі.
                 – Читання «ланцюжком» букв, з яких утворюються слова.
                 – Бесіда за малюнком. Читання слів у колонках.
VII. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Друкування літери «С».
      2. Робота з цеглинками «LEGO». Викладання букви.
 3. Читання тексту «У лісі».
     4. Гра «Букви знайомляться».
VIII. Підсумок уроку.

Немає коментарів:

Дописати коментар