Урок навчання грамоти в 1 класі
Мета: розвивати вміння сприймати на слух невеликий текст, виокремлювати в
ньому слова зі звуком [х];
ознайомити із друкованою
буквою х,Х;
учити читати
склади-злиття і слова з буквою х,
формувати літературну вимову
із глухими звуками;
формувати навичку читання
слів і тексту з вивченими буквами, уявлення про залежність значення слова;
розвивати критичне мислення,
уміння висловлювати свою думку;
розвивати вміння виконувати
завдання творчого характеру; виховувати уважність.
Обладнання: конструктор
LEGO, кольорові олівці, ґудзики,
нитки, квасоля, контейнер з піском, комп’ютер, відеозапис « Спостереження за хмарами».
Тип уроку: вивчення
нового матеріалу.
Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна.
Хід уроку:
І. Вступна
частина.
Організація
класу
Всі сідайте тихо, діти, А знання мерщій
хапати.
Домовляймось не шуміти. Щоб не було у нас
мороки,
Гарно руки підіймати, Всі готові до
уроку?
Чітко в лад відпочивати. Тож гаразд, часу не
гайте
На уроці не дрімати, І урок розпочинайте!
ІІ. Основна
частина
1.
Актуалізація опорних знань
1) Веселий вірш.
Хлопчаки на вулиці – Хвіст
відпав у ховраха!
ховрашком любуються. – Ховрашок був
хитруватий.
– Хі, хі, хі!
Ха, ха, ха!
– Хвіст сховав під білу вату.
Ганна Чубач
2) Робота над чистомовкою.
Хи-хи-хи – зібрали горіхи.
Ух-ух-ух – у дідуся теплий кожух.
Ах-ах-ах – у лісі багато комах.
Ох-ох-ох – виріс горох.
Ха-ха-ха – засміялась буква Ха.
3) Робота над скоромовкою.
Хоче дівчинка Харитя
Хмарку в гості запросити.
Хай подивиться хмаринка
На хатинку Харитинки.
2.
Повідомлення теми та завдань уроку.
1) Вправа «Квест-дослідження». Спостереження за вимовою звука.
Кричав
Архип, Архип охрип.
Не треба
Архипу кричати до хрипу.
– Який звук зустрічається
найчастіше?
– Назвіть слова зі звуком [х], що ви запам’ятали.
–
Зробіть звуковий аналіз слова Архип за допомогою цеглинок.
– Який
за звучанням звук [х]: голосний чи приголосний?
– Чому
ви так вважаєте?
– Чи
виникають перешкоди під час вимови?
– Отже,
[х] – приголосний твердий.
Схрестили
два спортсмени Пласкогубці
розійшлися,
Рапіри
у бою. Розсміялись: ха-ха-ха!
Навчили
«Х» читати Ці
веселі пласкогубці
Оксаночку
малу.
Схожі з літерою Х!
Вправа «Асоціатиний кущ».
(Небо, великі, малі, сині,
блакитні, сиві, різної форми….)
6) Виділення звука [х]. Віршик.
Гра «Спіймай звук [х]».
·
Читання складів.
·
Читання односкладових слів.
·
Читання слів. «Щоденні 5» – читання для друга.
Завдання
за вибором
1 група
– кластер «Комахи».
2 група
– кластер «Хмара».
·
Передбачення назви тексту.
·
Читання тексту вголос дітьми та його аналіз.
·
Читання у спосіб «Незнайко».
·
Робота зі словами.
·
Вправа «Квест – дослідження». Фронтальна робота.
1) Михайлик спостерігав за:
а) хмарами;
б) слонами.
2) Хлопчик ліг на траву і тихенько:
а) заспівав пісню;
б) розказав скоромовку.
3) Білі хмари були схожі на :
а) верблюда, жирафу;
б) слона, кита.
4) Темну хмару розігнав:
а) вітер;
б) дощ.
5) Хмаринки були:
А) казковими;
Б) блакитними.
·
Використання технології «Сторітеллінг».
– Складіть цікаву історію про те, де живуть
хмаринки.
4. Закріплення вивченого матеріалу.
Гра «Допитливий / допитлива»
– Усі
відповіді на питання повинні містить звук [х].
Немає коментарів:
Дописати коментар