Урок навчання
грамоти в 1 класі
Тема: Закріплення
звукового значення букви «еф». Опрацювання тексту «Жирафи».
Мета. Закріплювати знання першокласників про звукове
значення букви ф («еф»); формувати читацькі навички, удосконалювати вміння
робити звуко-буквений аналіз слів, розширювати кругозір дітей про тварин, які
населяють Землю, поповнювати їх словниковий запас. Розвивати увагу,
спостережливість, усне мовлення, мислення. Виховувати бережливе ставлення до
тварин.
Хід уроку
І. Організація класу.
Ось і дзвоник
пролунав
Для навчання час
настав.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу.
1. Фронтальна бесіда.
2. Місцезнаходження букв в
алфавітній азбуці.
3. Гра «Утвори склади».
А О
У Е
И І
4. Гра «Назви слово з поданим
складом».
Фа…, Фе…, фи…, фу…,
фі…, фо…
5. Вправа «Мікрофон».
– Дібрати слова з буквою «еф».
6. Відгадування загадок та
побудова звукових моделей слів-відгадок:
Є у мене вірний друг
Має він чудовий слух
І говорить голосами
Моїх друзів, тата й мами.
Як же звати мого друга
– Всім відомо, це папуга!
– Помиляєшся, Антон,
– Зветься друг
наш… (Телефон)
Квітка я ніжна,
Низенька, дрібна.
Як запахну –
Приходить весна.
Фіолетовий цвіт мій
З п’яти пелюсток,
Квітну довго я в лісі
Серед інших
квіток. (Фіалка)
Намалювати можна нею
Будинки, хмари і поля,
Зелену, затишну алею,
Високі гори і моря.
Зачарувати можна нею –
Така вона чудова й гарна!
Ти знаєш як
зовуть цю фею?... (Фарба)
7. Вправа
«Слухняний ротик». Робота над скоромовкою.
На шарфику у Галочки
Рясні фіалочки.
Гімнастика
для очей
Сидять маленькі совенята.
Раз – розплющите оченята.
Подивилися навколо
Потім – вгору і додолу.
Оченята – блим, блим, блим!
Відпочити треба їм!
Вправо, вліво оченята
Повертали совенята.
Совенята будуть спати
А ми будемо читати.
IV. Розвиток читацьких
умінь.
1. Вправи з
читання. Робота по Букварю. Опрацювання тексту «Жирафи».
а) вступне слово вчителя;
б) первинне читання тексту вчителем;
в) словникова робота
Жира́фи сто́ячи смачни́й А́фриці
твари́ни
і́ноді
висо́кого зоопа́рк
г) повторне читання тексту учнями.
ізкультхвилинка
Щось не хочеться сидіти
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз.
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки.
Вище руки підніміть.
А тепер їх опустіть.
Плигніть, діти, кілька раз.
За роботу, все гаразд.
д) бесіда за змістом прочитаного:
– Про яких тварин дізналися з оповідання?
– Якого росту досягають жирафи?
– Як вони сплять?
– Чому жирафи можуть дістати смачний листок з будь-якого
високого дерева?
– Де живуть жирафи?
– Де в наших краях можна побачити цих тварин?
2. Перегляд відеоролика
про жираф.
3.
Дидактична гра «Знайди пари».
– З’єднайте слово з його звуковою схемою.
V. Підсумок уроку.
– Що нового ви дізналися про жираф?
– Що треба робити, щоб ці тварини не зникли в природі?
Немає коментарів:
Дописати коментар