Урок читання у 2
класі
Тема: Яке частування –
таке й дякування.
Матеріал уроку: Українська народна казка «Лисичка та Журавель»
Мета: вчити дітей
виділяти в тексті дійових осіб, давати їм елементарну характеристику,
спостерігати за структурою і сюжетом казки, формувати навички правильного і
свідомого читання мовчки та вголос. Збагачувати словниковий запас учнів.
Розвивати мовлення, уяву, мислення. Виховувати гостинність, порядність.
Обладнання: малюнки і
маски журавля і лисиці, таблиці.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку:
І. Організація класу.
ІІ. Мовна розминка.
1.
Гра «Слово
навпаки». (учитель читає слово зліва направо, а учні – справа наліво).
Куж, куж, куж – … (жук, жук, жук) і т.д.
2. Скоромовка:
Жаба спала в
жабуринні,
Жук – під
кущиком ожини.
3. Робота за комп’ютером.
а) розчитування за індивідуальними таблицями:
|
1.
|
2.
|
3.
|
4.
|
5.
|
6.
|
7.
|
8.
|
9.
|
10.
|
1.
|
|
|
БВ
|
ДЖ
|
КС
|
НЧ
|
ФР
|
СЛ
|
НК
|
КВ
|
2.
|
ШК
|
ХР
|
СМ
|
НШ
|
КТ
|
ЖМ
|
ГЛ
|
БГ
|
ДГ
|
КР
|
3.
|
ФТ
|
РВ
|
БЛ
|
ЗН
|
СК
|
ВЖ
|
ВГ
|
ЖГ
|
ПЛ
|
ТР
|
4.
|
ДМ
|
ВП
|
ВС
|
БС
|
КН
|
СГ
|
ШТ
|
ШН
|
ЦН
|
ФЛ
|
5.
|
ЦК
|
БЩ
|
ВЧ
|
ВХ
|
ДН
|
НЗ
|
СВ
|
ХЧ
|
НТ
|
КМ
|
б) гра «Слова граються у віднімання»
– Що залишиться, коли зробити віднімання?
Жабка-жаба= … (к)
Їжак-к= …
(їжа) і т.д.
в) читання деформованого тексту, набраного на комп’ютері.
– Що ви знаєте про журавля?
–
Прочитайте текст
про цього птаха.
Журавель
еЦ векийли
нийраг тпах. Він ганадує
лекуле. В гоньо гідов
яши і дзьоб. р’яПі
у ражувля ірес. Хіств,
часнати говило і
яши – рнічо. рилаК кінзачуються
чормини напір’їми.
–
Як в народі
називають журавля?
ІІІ.
Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Опрацювання казки
«Лисичка та Журавель».
1.
Читання казки
вчителем.
–
Які дійові особи в
цій казці?
–
Хто автор казки?
2.
Словникова робота. (слова на моніторі
комп’ютера)
вгощу́ запро́сини
гости́ну
призволя́йся
зазира́ти
погордува́ти
навсто́ячки
ви́порожнити
розгні́валася припро́шує
а) читання слів
вчителем, учнями хором, «ланцюжком», у прискореному темпі, окремі учні.
б) пояснення
значення незрозумілих слів.
3. Мовчазне
читання казки.
4. Аналіз казки
з елементами вибіркового читання.
– На що сподівався кожен із героїв?
– Прочитайте, яким було частування у Лисички.
– Як їла Лисичка? А Журавель?
– Прочитайте, як пригощав Журавель. Про що це свідчить?
– Чим закінчилась їхня дружба?
5. Спостереження за особливостями
будови казки.
а) робота над образними висловами. Творча робота. (читання і пояснення
висловів із монітора комп’ютера)
·
Я для тебе – як для себе.
·
Узялась до страви.
·
Не гуляє: все
дзьобом у глечик.
·
До смаку припала.
6. Фізкультхвилинка
7.
Читання казки в особах.
а) гра «Дочитай кінець речення».
б) гра «Знайди початок речення».
в) виразне читання в особах.
г) інсценізування окремих уривків казки (учні в масках
головних героїв).
8. Вправи
на розвиток уваги, швидкості читання.
9. Робота з
прислів’ями.
а) читання і пояснення прислів’їв, роз’єднуючи слова (з
підручника).
V. Підсумок уроку.
– Чи можна героїв
казки назвати гостинними?
– А кого називають гостинними?
– Яке з прислів’їв відповідає казці?
Немає коментарів:
Дописати коментар