неділя, 16 лютого 2020 р.

Урок читання в 2 класі: Веселий таночок танцює снігопад


Урок читання в 2 класіТема: Веселий таночок танцює снігопад.           «Дивовижний снігопад» (за Анною Рибалкою)
 Мета: актуалізувати знання учнів про зимові явища, зокрема снігопад,навчати виразно читати текст, інтонувати речення,
аналізувати прочитане;
вчити розповідати про свої враження від прослуханого твору;
розвивати критичне мислення, вміння висловлювати свою думку»,
формувати інтерес до навчання;
виховувати толерантність, ввічливість; прищеплювати любов до природи, бажання милуватися її красою.

 Обладнання: зимові ілюстрації, набір малюнків із зображенням снігопаду, чарівна торбинка із загадками, цеглинки LEGO, комп’ютер, відеоролик «Цікаві факти про сніг».

 Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

 Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, природнича.

 Хід уроку
 І. Вступна частина1. Організація класу. Зимова руханка                                     Зимові слова                         Зимове слово – сніг,                         Зимове слово – білий                         З’єднались – і навкруг (Діти утворюють коло.)               
                         Сніжинки полетіли. (Дівчатка кружляють.)
                         Зимове слово – лід,                         І ковзанка, і шуба,                         Ялинка, Дід Мороз                         Пальто, кожух і груба.                         І лижі, й ковзани.                         І теплі рукавички.
                         Зимові є пташки –
                         Це снігурі й синички.
                         А в нашім класі є
                         Зимові дві Ок-сани,
                         Бо в їхніх іменах
                         Від нас сховались … сани.
                                                     Надія Кир’ян
ІІ. Основна частина
1. Актуалізація опорних знань
Гра «Весела СМС»
Учні утворюють коло. Дівчинка СМС-ка пробігає по колу, роздаючи кожному папірець, на якому записано назву однієї із зимових розваг.
Учні об’єднуються в групи.
Завдання: показати зимову розвагу жестами. Решта груп відгадують.
 2. Мотивація навчальної діяльності
Гра «Що зайве?»
Сніг, іній, ожеледиця, спека, замети.
Бурульки, сніжинки, райдуга, лід, хуртовина.
Кучугури, мороз, крига, метелики, ожеледь.
 3. Повідомлення теми та мети уроку.
 4. Вивчення нового матеріалу.
1) Робота з підручником. Опрацювання казки «Дивовижний снігопад» за Анною Рибалкою (с. 70 – 71 ).
·         Робота зі словами. Стіна слів.
Дивовижний – який не має рівних, подібних собі; надзвичайний; дуже гарний; чудовий; чарівний.
Байдикують – нічого не роблять, нічим не займаються.
Зиркнувши – подивитися.
Ужахнулися – відчули переляк, жах, дуже злякалися.
·         Вправа «Передбачення» ( за заголовком ).
·         Проблемне запитання.
·         Читання казки вчителем .
·         Читання учнями.
·         Читання за частинами.
Ф і з к у л ь т х в и л и н к а. Руханка «Зимова» з відео демонстрацією.
 2) Перевірка первинного сприймання.
·         Використання стратегії «Ромашка Блума». Робота в групах.
Орієнтовні запитання:
Просте. Коли відбувалися події?
Уточнювальне. Я можу помилятися, але, здається, найстарший у родині вітрів – Північний Вітер?
Пояснювальне. Чому авторка назвала свій твір «Дивовижний снігопад»?
Творче. Якими ви уявляєте собі близнят Вітерців?
Оцінювальне. Яку корисну справу робив Північний Вітер?
Практичне. Що можна порадити маленьким Вітерцям?
 ·         Вправа «Квест – цікавинка». Перегляд відеоролика «Цікаві факти про сніг».
·         Вправа «Біном фантазій».
·         Дискусійна сітка Елвермана, або «павутинка» дискусій.

ТАК
ПРОБЛЕМА
НІ

Так, багато снігу, можна
ліпити снігову бабу.
Так, сніг укриває рослини
від морозу.
Так, дерева мають можливість
відпочити.
Так, можна кататися на
санчатах, ковзанах.


Чи потрібний сніг узимку?

Ні, сніг засипле все: і тварини, і птахи залишаться без їжі.
Ні, слизько можна впасти.
Ні, якщо багато снігу і ніхто його не розчистив, то люди не зможуть дібратися на роботу.

ВИСНОВОК…
 5. Закріплення вивченого матеріалу.
Гра «Чарівна торбинка». Робота над загадками.
Учні по черзі виймають із торбинки загадки та відгадують їх.
 6. Робота з конструктором  LEGO.
Завдання за вибором:
Діти з цеглинок викладають сніжинки різної форми.
Діти з цеглинок будують дивовижний снігопад.
 ІІІ. Заключна частина.
 1. Зворотний зв’язок. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».
 2.Підсумок уроку. Домашнє завдання за вибором.

Немає коментарів:

Дописати коментар